Wyjazd do Chorwacji – jaki bus i co zabrać

Chorwacja to piękny kraj bardzo często wybierany przez Polaków jako miejsce spędzenia letnich wakacji. Warto tam zajrzeć, bo można tam zarówno odpocząć wygrzewając się na pięknych plażach, posmakować dobrej kuchni, jak i zwiedzić wyjątkowe zabytki. Jak zatem najlepiej dostać się do Chorwacji samochodem, busem czy rejsowym autobusem i co ze sobą zabrać na taką podróż? Dowiedz się tego wszystkiego, czytając kolejne akapity, tak aby Twój wyjazd był przyjemny i nie sprawił Ci żadnych kłopotów.

Wyjazd do Chorwacji – ile się jedzie?

Czas podróży do Chorwacji zależy oczywiście od punktu naszego startu w Polsce. Odległość na przykład z Warszawy do Splitu to ponad 1400 kilometrów. Taka podróż prowadzi najszybszą trasą przez Czechy, Austrię i Słowenię. Pokonanie jej samochodem zajmuje zazwyczaj kilkanaście godzin. To oczywiście czas jazdy bez postojów i zwiedzania ciekawych miast, które będziemy mijać. Jeżeli planujemy postoje na przykład w Wiedniu czy Zagrzebiu to musimy ten czas, który tam spędzimy, doliczyć do całej naszej wyprawy. Można także pojechać inną trasą, tylko minimalnie wolniejszą, prowadzącą przez Słowację oraz Węgry. Wtedy istnieje możliwość zwiedzenia po drodze Budapesztu. Może warto pomyśleć do kierowcy?

Wyjazd do Chorwacji – jaki bus wybrać?

Podróż samochodem lub wynajętym busem jest oczywiście tylko jedną z możliwości. Szybsza jest z pewnością podróż samolotem, lecz tutaj mogą nas czekać spore koszty, ograniczona ilość bagażu, jaką możemy zabrać oraz konieczność dotarcia do lotniska w Polsce, jak i dojechania do miejsca docelowego z lotniska w Chorwacji.
Bus idealny- samochód na wynajem
Dobrym rozwiązaniem przy podróży z całą rodziną może być wypożyczenie busa na taki wakacyjny wypad. Wynajęcie takiego auta zapewni nam możliwość dotarcia bezpośrednio do każdego miejsca w Chorwacji oraz zabrania dużej ilości bagażu. Z pewnością każdy wyjeżdżający doceni takie zalety. To coraz powszechniej stosowane rozwiązanie zapewniające nam bardzo dużo swobody podczas urlopowego wyjazdu. Koszt wynajmu busa jest porównywalny z kosztem biletów autobusowych dla na przykład pięcioosobowej rodziny, zwłaszcza jeżeli trzeba jeszcze dopłacić za wiezione bagaże (zobacz opłaty dodatkowe opłaty dodatkowe). Jeżeli wybierzemy pokonanie tej trasy autobusem rejsowym, który zatrzymuje się po drodze to czas trwania przejazdu wzrasta do powyżej 20 godzin, autobusy które nie zatrzymują się na trasiesą trochę szybsze. Ceny biletów zazwyczaj wynoszą ponad 300 zł a w obie strony około 500 złotych. Tutaj trzeba pamiętać, że ceny są mocno zmienne w zależności od pory roku oraz, u niektórych przewoźników, tego, z jakim wyprzedzeniem nabędziemy nasz bilet.

Wyjazd do Chorwacji – co ze sobą zabrać?

Co ze sobą zabrać szykując się na wyjazd do Chorwacji? Wiele osób chciałoby zabrać ze sobą wszystko. Jak dużo możemy wziąć zależy oczywiście od środka transportu, jakim podróżujemy. Na pewno trzeba ze sobą zabrać odpowiednie ubrania. Letnie krótkie spodenki, spódnice mini, strój kąpielowy, czapki z daszkiem, przeciwsłoneczne okulary, plażowe ręczniki, klapki na basen i wiele innych rzeczy z pewnością są konieczne. Jeżeli jedziemy swoim samochodem czy wynajętym busem to możemy zabrać dużo rzeczy, aby uniknąć konieczności kupowania czy wypożyczania ich na miejscu. Tak z pewnością będzie prościej i taniej. Ważne jest również zadbanie o kremy czy olejki z wysokimi filtrami. W innym przypadku długie przebywanie na plaży może się dla nas skończyć poważnymi oparzeniami i zrujnowaniem całej przyjemności z wyjazdu. Popularne staje się także zabieranie ze sobą na przykład rowerów, które umożliwiają nam udawanie się na piękne i ciekawe wycieczki po bliższej oraz trochę dalszej okolicy miejsc, w których zamieszkamy w Chorwacji.

Lista co zabrać do chorwacji na wakacje

Lista powstała we współpracy z parnerem myBaze, od razu możecie przejść do strony i zakupić potrzebne rzeczy

Nie zapomnijmy także o dokumentach, chociaż pozostajemy cały czas na terenie Unii Europejskiej to lepiej wziąć ze sobą oprócz dowodów osobistych także paszporty. Niektóre linie lotnicze wymagają zawsze paszportów od osób wsiadających do samolotu, lepiej sprawdzić to przed podróżą. Nie zapominajmy także o innych dokumentach, na przykład od samochodu, naszego czy wypożyczonego, które niezbędnie musimy posiadać.
Usługa najmu z kierowca wyceniana jest indywidualnie. - zobacz ofertę